O   N Á S

Vítejte na stránkách IFTA - Mezinárodní centrální registr zvířat - registrační centrum pro ČESKOU REPUBLIKU

IFTA - Mezinárodní centrální registr zvířat byl založen v roce 1990 v Německu jako iniciativa Spolkového svazu praktických veterinárních lékařů a Institutu pro zdaví zvířat a agrární ekologii. Byla první Německou registrační organizací na evidenci čipovaných zvířat.
Nejmodernější výpočetní technika a celosvětové propojení s největšími registračními databankami čipovaných zvířat jsou důvodem proč se na nás s důvěrou obrací veterinární lékaři a majitelé zvířat.

Výhody Mezinárodní centrální registrace zvířat IFTA
Jste majitelem zvířete ?
Chcete udělat všechno pro to, aby Vaše zvíře (pes, kočka, kůň, pták aj. ) bylo zdravé a aby se mu dařilo dobře?
Aby jste byli nerozlučitelně spojeni se svým zvířetem, doporučujeme Vám označit Vašeho miláčka pomocí mikročipu.

Mikročip může zachránit život
Žádný strach, Vašemu zvířeti se při tom nic nestane.
Pomocí speciálního injekčního aplikátoru je vpraven do levé strany krku zvířete mikročip o velikosti rýžového zrnka
Je Vaše zvíře již tetované ?
Ukazuje to vaši snahu zvíře chránit před ztrátou, odcizením a situacemi kdy zvíře není ve vaši blízkosti a nebo se nemůžete prokázat jako jeho majitel. To je právě výhodou elektronického označování a následnou registrací v Mezinárodním centrálním registru. Tetování může být zfalšované, pozměněné, nebo dokonce odstraněné. Data na mikročipu jsou čitelná pouze pomocí speciálního čtecího zařízení (skener), nedají se pozměňovat ani vymazat.

Transponder (Mikročip)
Transpondér se skládá z mikročipu který obsahuje celosvětově jedinečný číselný kód a antény umožňující čtení dat. Obal je s biologicky neutrálního materiálu . Tento obal slouží také k zabránění pohybu transpondéru v tkáni zvířete. Po té co veterinární lékař aplikuje Vašemu zvířeti transpondér, uvedené číslo kódu s odpovídajícími údaji zvířete se ukládají do centrálního registru zvířat.